FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

PostWysłany: Śro 22:01, 21 Lut 2007    Temat postu: Michael Owen

Numer: 10
Wzrost: 175 cm
Waga: 68 kg
Miejsce urodzenia: Chester

Michael strzelił bramkę w swoim debiucie przeciw Wimbledon (6.05.97) w końcówce sezonu 1996-97 i od tamtej pory ma pewne miejsce w składzie, stając się największym talentem jakiego "angielska ziemia" wydała w ostatnich latach. W drugim sezonie (1997-9Cool nastąpiła eksplozja jego talentu. Stał się najmłodszym piłkarzem, który: zadobył koronę króla strzelców ligi (18 goli) zagrał w reprezentacji Anglii (11.2.98 przeciw Chile) strzelił gola w reprezentacji Anglii (27.5.98 przeciw Maroku) strzelił gola dla reprezentacji Anglii na World Cup (22.06.98 przeciw Rumunii)
To nie było wszystko. Strzelił świetną bramkę przeciw Argentynie w drugiej rundzie World Cup, uznaną za bramkę wszechczasów dla Anglii. Michael Owen stał się gwiazdą światowego formatu.
W sezonie 1998-99 Michael dostał nagrodę Sportowej Osobowości Roku (Sports Personality of the Year) 13.12.98, jeden dzień przed dziewiętnastymi urodzinami. Sezon był kiepski dla Liverpool FC i Owena (ostatnich siedem meczy sezonu leczył kontuzję). Sezon 1999-2000 Liverpool zakończył na czwartym miejscu po fatalnym finiszu. Owen strzeli w lidze 11 goli.
Po tym sezonie przyszły Finały Euro'2000 w Belgii i Holandii, gdzie Anglia nawet nie wyszła z grupy.
W sezonie 2000-01 wywalczył wraz z The Reds Puchar Ligi (25.02.01), ale cały mecz przesiedział na ławce, potem przyszedł Puchar Anglii wygrany w finale z Arsenalem 2:1 (12.05.01)- grał cały mecz i pokazał wielką klasę. Liverpool przegrywał, ale Owen wyrównał na 7 minut przed końcem. Gdy wszystko wskazywało, że dojdzie do dogrywki strzelił zwycięskiego gola i to lewą nogą. Po meczu żartował: "A mówiono przecież, że lewa noga służy mi do podpierania"., Puchar UEFA z Alaves wygrany 5:4 po dogrywce (16.05.01)- grał przez 78 minut i został zmieniony przez Bergera przy stanie 4-3. Miał udział w zdobyciu przez Liverpool 3 miejsca w Premiership- strzelił ostatnią bramkę w sezonie w meczu z Charltonem 4-0 dającym awans do Ligi Mistrzów. W Premiership strzelił 16 goli.
Sezon 2001-02 zaczął od zdobycia Tarczy Dobroczynności w meczu z Man Utd wygranym 2-1- strzelając zwycięską bramkę Barthezowi; i Superpucharu Europy- wystąpił przez 83 minuty znów strzelając decydującego gola przeciw Bayernowi- 3:2. Nie zawodzi także w Lidze Mistrzów (4 bramki łącznie z 1. rundą i eliminacjami) a nie można też zapomnieć o awansie z kadrą Erikssona do World Cup'02 (Hat-trick w meczu z Niemcami 5-1).

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Pogadaj Z Nami Strona Główna -> Piłkarze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)